Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Zachodniopomorskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szczecinie
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych uczniów/słuchaczy

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych uczniów/słuchaczy

Zachodniopomorskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szczecinie

 

Na podstawie przepisów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, informuję, że:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Zachodniopomorskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szczecinie, ul. Wł. Broniewskiego 9, 71 - 460 Szczecin, zwany dalej Centrum.
  2. Osobą odpowiedzialną za prawidłowość przetwarzanie danych osobowych w Centrum jest Inspektor Ochrony Danych (kontakt do inspektora: iod@zckziu.pl).
  3. Przekazywanie swoich danych przez kandydata w procesie rekrutacji do Centrum jest dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji procedury podjęcia kształcenia w Centrum.
  4. Przetwarzanie danych ucznia/słuchacza w trakcie kształcenia w Centrum jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na Centrum, który wynika z obowiązujących przepisów prawa oświatowego - w tym ustawy o systemie informacji oświatowej.
  5. Dane osobowe ucznia/słuchacza Centrum nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.
  6. Dane ucznia/słuchacza Centrum mogą być przekazywane do państw trzecich w związku z udziałem Centrum w programach współpracy i wymiany międzynarodowej w zakresie edukacji. Przetwarzanie danych osobowych w ww. celu może się odbywać wyłącznie za pisemną zgodą ucznia/słuchacza uczestniczącego w tych przedsięwzięciach.
  7. Dostęp do danych osobowych ucznia/słuchacza przetwarzanych w Centrum przysługuje wyłącznie upoważnionym nauczycielom zatrudnionym w Centrum oraz upoważnionym pracownikom sekretariatu oraz działów: administracjno-gospodarczego  i finansowo-księgowego Centrum.
  8. Uczniowi/słuchaczowi Centrum przysługuje prawo dostępu do treści danych oraz do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych jeśli Pani/Pana zdaniem, przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy unijnego rozporządzenia RODO.
  9. Dane osobowe kandydata, który nie podjął kształcenia w Centrum są usuwane bezzwłocznie po zakończenia procesu rekrutacji.
  10. Dane osobowe ucznia/słuchacza są przechowywane przez cały okres jego kształcenia w Centrum. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą archiwizowane i przechowywane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Daniel Ingielewicz 04-07-2018 12:36
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Daniel Ingielewicz 04-07-2018
Ostatnia aktualizacja: Daniel Ingielewicz 18-11-2018 22:26